CO DALEJ Z WALUTĄ I PIENIĄDZEM?

Na świecie było tysiące walut o wartości papieru i nie będzie niespodzianką, że wszystkie po pewnym czasie upadną. Śmierć waluty jest tak samo pewna jak śmierć człowieka - kiedyś w koncu to nastąpi. Po 1971 roku Stany rozpoczeły niebywały eksperyment, zamieniając jednocześnie wszystkie waluty świata w waluty bez wartości.

ALE!
Gdy te wszystkie zmiany systemów monetarnych ułożymy chronologicznie na osi czasu, zauważymy nieprawdopodobną zalezność! Cykl systemu monetarnego trwa zazwyczaj od 30 do 40 lat. Jest to szacowane na zasadzie plus-minus. Obecnie od zniesienia parytetu minęło 42 lata, dzisiaj światowa gospodarka piszczy i syczy. Już niebawem świat będzie miał nowy system monetarny, bardzo możliwe, że będzie to jeszcze w tej dekadzie. Doświadczymy ogromnego deflacynego krachu, prawdopodobnie po tym jak wszystkie rządowe próby dodrukowania banknotów się nie powiodą i spowodują hiperinflację wszystkich walut i będzie to dzień, kiedy ludzie stracą do walut zaufanie. W takich przypadkach, do czego zawsze wracają już przez ponad 5 tysięcy lat? Złota i srebra oczywiście.

W świecie "topniejących" walut, a póki co tylko tych używamy, ich wartość jest wyższa lub niższa od niektórych z nich, ale tendencja jest taka, że wszystkie tracą swą wartość, a co za tym idzie siłę nabywczą, gdy porównamy je ze złotem. Tyczy się to dolarów, funtów, euro i wszystkich innych.

Nie ma takiego sposobu, aby uniknąć tego co nadchodzi. Teraz już nie da się tego naprawić bez ofiar. Zostaje tylko czekać, aż wahania rynkowe zniszczą Cię finansowo, lub dowiedzieć się jak z tego czerpać zysk. I dobrze by było, gdyby tą drugą grupą osób nie była tylko garstka czołowych inwestorów i masonerii, lecz również ludzi pochodzących z niższych klas ekonomicznych.

Jednym z największych wyzwań dla ludzkości jest to, że fizjologicznie jesteśmy przystosowani do działania tylko w chwili obecnej. Jest to lekkomyślne podejście przy dzisiejszym dzikim rynku, bo w dziczy, jak to w dziczy, albo coś jesz - albo jesteś zjadany. Tłumacząc to jaśniej: przeciętni ludzie mają tendencje do zapominania niektórych faktów historycznych, nie są w stanie obiektywnie patrzyć w przyszłość, lub nie są w stanie wykorzystać swojej wiedzy teoretycznej w praktyce. W dobie Facebook'a, lub YouTube'a dawno temu oznacza tydzień temu. Rzeczywistość jednak jest inna. Jeżeli spojrzył głęboko w przeszłość historii, zauważysz pewne wzory, zobaczysz rzeczy, które zdarzają się regularnie co pewien czas. Jest takie powiedzenie: "Historia lubi się powtarzać". Trzeba je sprecyzować - "Historia zawsze, bez wyjątków się powtarza". Musisz wyjść ze swoich, nazwimy to, ludzkich instyktów i zajrzeć obiektywnie i chłodno w głąb historii ekonomii.

Podsumowanie 7 etapów imperium >>

monety bulionowe
złoto lokacyjne
monety prezentowe
złote numizmaty