NOTOWANIA ZŁOTA

Złoto online na giełdzie w Londynie i w Nowym Jorku. Aktualne ceny uncji złota. Giełdowy kurs złota notowanego online. Wykres cen złota w czasie rzeczywistym. Wartość grama złota w dolarach i euro. Złoto próby 999,99. Kursy metali szlachetnych. Notowania historyczne złotego kruszcu. Sprzedaż złota skorelowana z kursem dnia.

złote monety

Podobnie jak większość towarów, cena złota jest napędzana podażą i popytem, ​​w tym popytem spekulacyjnym. Biorąc pod uwagę ogromną ilość złota dotychczas wydobytego w porównaniu z jego roczną produkcją, na zmianę cen tego kruszcu wpływają głównie nastroje. Wspomniane nastroje wpływają na podaż i popyt bardziej niż zmiany jego ilości pojawiające się dzięki jego nowemu wydobyciu. Roczne wydobycie złota w ciągu ostatnich kilku lat wynosiło średnio około 2500 ton. Z tego około 2000 ton trafiało do jubilerstwa i produkcji biżuterii oraz do produkcji przemysłowej czy dentystycznej, a tylko 500 ton trafiało i trafia do inwestorów detalicznych i instytucji lokujących w ten metal.

Złote monety

Wartość monet i sztabek lokacyjnych jest uzależniona od aktualnego kursu giełdowego metali szlachetnych. Sztabki lokacyjne i monety inwestycyjne ze srebra i złota są najlepszym rozwiązaniem dla inwestorów w szlachetne metale. Metale szlachetne takie jak srebro i złoto posiadają wartość samą w sobie i przez to od kilkudziesięciu wieków są prawdziwym pieniądzem. Ze względów bezpieczeństwa kupowanie złota i srebra pod inwestycje powinno się odbywać od znanego i dużego dostawcy. Bezpieczeństwo transakcji, cena zakupu i czas dostawy to najistotniejsze czynniki warte sprawdzenia przy kupowaniu monet i sztabek ze szlachetnych kruszców.

Sztabki złota

Powszechną jednostką wagi metali szlachetnych jest jedna uncja trojańska. Już w dawnych czasach za ludzi bogatych uważano tych, którzy posiadają złoto, kamienie szlachetne i inne rzadko występujące metale. Biżuteria z metali szlachetnych oraz monety kolekcjonerskie nie nie należą do dobrych inwestycji, ponieważ mają dużo wyższą cenę niż zawarty w nich kruszec. Złoto i srebro pod postacią sztabek i monet to najlepszy sposób na inwestowanie w szlachetne metale w dzisiejszych czasach. Inwestowanie w sztabki srebra i złote monety bulionowe jest najbardziej racjonalnym rozwiązaniem dla szukających inwestycji w złoto fizyczne.

    Więcej