FINANSOWY PRZEKRĘT

Właśnie czytasz o jednym z największych sekretów w historii świata. To sekret, który ma wpływ na każdego mieszkańca naszej planety. Większość ludzi czuje w głębi serca, że coś jest nie w porządku ze światową ekonomią, jednak tylko nieliczni wiedzą co. I najciekawsze jest to, że to wszystko jest zgodne z prawem.

Już dawno minęły dni, kiedy rodzina mogła przeżyć z pojedynczej pensji. Każdego dnia wydaje się nam, że wszystko wymyka się spod kontroli, jednak tylko jedna osoba na milion rozumie dlaczego. Za chwilę poznasz zasady działania systemu, który jest odpowiedzialny za większość nierówności na świecie. Wielcy tego świata nie chcą byś o nim wiedział, ponieważ ten system daje im pozycję na końcu finansowego łańcucha pokarmowego od przeszło stu lat. Przyswojenie tej lekcji, zmieni Twoje życie, ponieważ zmieni decyzje, które podejmujesz. Jeżeli tylko wystarczająco dużo ludzi przyswoi sobie tę lekcję, zmieni to świat. Ponieważ zmieni to system. Ponieważ to jest największy Ukryty Sekret Pieniądza. Nigdy w historii ludzkości tak wielu nie było rabowanych przez tak niewielu. A wszystko to dzięki Największemu Przekrętowi w Historii Ludzkości.

Mówią, że pieniądze nie rosną na drzewach, jednak wspólczesny system bankowy tworzy walutę znacznie szybciej niż drzewa potrafią rosnąć. Większość ludzi nie ma pojęcia jak powstaje waluta. Ekonomiści i bankierzy komplikują sprawę tak bardzo, że ciężko cokolwiek zrozumieć. Ale rozbiorę nasz monetarny system do podstaw, żebyś mógł zobaczyć zakulisowy przekręt i jego wpływ na Ciebie. Każde nowoczesne społeczeństwo tworzy walutę w bardzo podobny sposób. Ale skoro amerykański dolar stanowi większość światowej waluty, użyję Stanów Zjednoczonych jako przykładu. Wszystko zaczyna się kiedy polityk mówi: "Zagłosuj na mnie a ja zapewniam, że rząd da ci więcej darmowych dóbr niż mój przeciwnik". Ale nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad, więc by zapewnić tzw. darmowe dobra politycy głosują by ich rząd wydał więcej niż ma przychodów. Nazywa się to deficyt budżetowy. By spłacić deficyt, Skarb Państwa pożycza walutę emitując obligację.

Czym więc jest obligacja? Po chwili namysłu, obligacja to nic innego jak owiane chwałą I.O.U. (I Owe You - "Jestem ci winny"). Ładny kawałek papieru z wydrukowanymi numerami, które mówią "Pożycz mi bilion dolarów dzisiaj, a ja obiecuję, że za 10 lat oddam ci ten bilion dolarów plus odsetki". Ale musisz zrozumieć, że Obligacje Skarbu Państwa to nasz dług publiczny. Te owiane chwałą papiery I.O.U. muszą zostać spłacone przez Ciebie, mnie i naszych potomków w przyszłych podatkach.

Dlatego, kiedy rząd emituje obligacje to kradnie dobrobyt przyszłych obywateli, wydając go dzisiaj. Skarb Państwa ogłasza licytację obligacji, największe banki świata pokazują się i rywalizują by kupić część naszego długu publicznego a następnie zarabiają na odsetkach. Zauważysz, że im będziemy szli dalej przez ten proces wielkie banki biorą swój kawałek tortu na każdym jego etapie. I to wcale nie jest przypadek, jak z resztą zaraz się przekonasz. Poprzez grę w trzy karty, tutaj znaną jako Operacje na Otwartym Rynku, banki mogą sprzedać Rezerwie Federalnej część obligacji z zyskiem. By zapłacić za obligację, Rezerwa Federalna otwiera swoją wielką, starą książeczkę czekową i wystawia podrobione, fałszywe czeki, które nie powinny być uznane ponieważ wystawia je na konto, które ma zawsze zerowe saldo, nie ma na nim ani grosza. Cytując Bostońską Rezerwę Federalną: "Kiedy ty wypisujesz czek na twoim koncie musi być wystarczająca ilość funduszy by pokryć ten czek, ale kiedy robi to Rezerwa Federalna nie ma żadnego bankowego depozytu na który ten czek jest wystawiony. Kiedy Rezerwa Federalna wypisuje czek kreuje pieniądze" Rezerwa Federalna (FED) przekazuje czeki do banków i w tym momencie rodzi się nagle waluta. Banki używają nowopowstałej waluty by kupić obligacje na kolejnej aukcji Skarbu Państwa.

Ale czym jest czek? Czek to też I.O.U. Kiedy wystawiasz czek robisz notatkę: "To moje I.O.U. na gotówkę, wszystko co musisz zrobić to iść do banku i sobie ją wyciągnąć." Jest bardzo ważne żebyś zrozumiał ten proces, ponieważ wrócimy do niego później by pokazać ci niszczycielski wpływ jaki ma na ciebie. Skarb Państwa emituje swoje I.O.U.-y, (obligacje). Banki kupują I.O.U.-y płacąc walutą. Rezerwa federalna wypisuje swoje I.O.U.-y (czeki) i wręcza je bankom w zamian za I.O.U.-y Skarbu Państwa (obligacje). Tak powstaje waluta. Co więc naprawdę się dzieje? Tak po prosu Rezerwa Federalna i Skarb Państwa zwyczajnie wymieniają się I.O.U.-ami, używając banków jako pośredników, i abrakadabra z cylindra wyskakuje gotówka.

Proces powtarza się, w kółko i w kółko wzbogacając banki i zadłużając ludzi poprzez wzrost długu publicznego. Rezultat jest taki, że jest mnóstwo obligacji w Rezerwie Federalnej i waluty w Skarbie Państwa. Proces tłumaczy też, skąd pochodzi cała papierowa waluta. Rezerwa Federalna i rząd błędnie nazywają to "Pieniądzem Bazowym", ponieważ udają, że nie znają różnicy pomiędzy pieniądzem a walutą. Ale ja poprawnie będę mówił "Waluta Bazowa", ponieważ to nie są pieniądze... to WALUTA, a jak się dowiedzieliśmy jest ogromna różnica: pieniądze muszą zachowywać wartość i zachować siłę nabywczą przez długi okres czasu. Kiedyś nasza papierowa waluta była zwykłym czekiem na okaziciela. Reprezentował on prawdziwe pieniądze o faktycznej wartości, złoto i srebro zdeponowane w skarbcu. Mogłeś udać się do dowolnego banku, rzucić swoją walutą na ladę, np. banknot 20$ i wymienić ją na prawdziwe pieniądze - kawałek złota o wartości 20$. Ale obecnie Waluta Bazowa, która się tam piętrzy to nic innego jak kwit czy czek na I.O.U. (obligację), więc to nic innego jak podaż liczb. Skarb Państwa przekazuje nowopowstałą walutę do rozmaitych instytucji rządowych a politycy mówią "hej, dzięki!". Rząd finansuje w ten sposób roboty publiczne programy społeczne i wojnę. Pracownicy rządowi, podwykonawcy i żołnierze wpłacają swoją wypłatę na konta bankowe.

Największy finansowy przekręt (2)

monety bulionowe
złoto lokacyjne
monety prezentowe
złote numizmaty