NASZ SYSTEM FINANSOWY

Obecnie nasz system monetarny ma za zadanie okradać biednych i klasę średnią i transferować te wszystkie dobra do banków. Historia świata pokazuje to dobitnie, i co najciekawsze, cały czas się powtarza. To co dzieje się w Grecji obecnie, jest tym samym co działo się w 407 roku p.n.e. Deficyt budżetowy, aby pokryć koszty całej publicznej infrastruktury i spadek wartości ich waluty, spowodował to, że w czasach antycznych byli tylko satelitą Rzymu. Dziś po całym kryzysie greckim są satelitą banków.

Ludzie będą trzymać przy sobie to co wartościowe, a wydawać to co niewartościowe. W USA jeszcze przed 1965 roku ludzie widzieli w srebrze pieniądz. Tego samego roku ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Lyndon Johnson stwierdził że czyste srebro jest zbyt cenne, aby było w obiegu i podpisał ustawę o zastąpieniu srebrnych monet substytutami, zrobionymi z mieszanki miedzi z nikielem. Oczywiście jego wartość była o wiele mniejsza niż tej srebrnej monety. Tą ściemę zauważyłby nawet nastolatek, lecz dorośli tego nie dostrzegli. Dlatego to bardzo istotne aby znać historię monetarną i ekonomiczną tego świata.

Gdy teraz weźmiemy polską monetę 5 złotową, możemy dostrzec, że ma ona kolor złoty w środku, srebrny dookoła jej obwodu. Lecz to tylko kolory - nie ma tu żadnej wartości. Dlaczego niby bezwartościowy żeton miałby być pokryty złotym lub srebrnym kolorem? To nic innego jak iluzja i manipulacja, aby ludzie uważali te przedmioty za wartościowe. Ten fakt nie jest udowodniony, ale należy sądzić, wręcz można rzec, że ludzka podświadomość intuicyjnie uważa złoto i srebro za coś wartościowego, dlatego rząd próbuje to wykorzystać.

Następnym zagadnieniem jest jaki to będzie miało wpływ na Ciebie? Wielu ludzi nie rozumie dlaczego wartość złota ostatnio wzrosła. Aby to zrozumieć musisz najpierw zrozumieć istotę historii monetarnej. Jak już dostrzeżesz skąd się one biorą, będziesz miał o wiele bardziej przejrzysty obraz jak siedmioetapowy schemat rozrostu i upadku imperium odgrywa się obecnie na naszych oczach.

Historia ostatnich 150 lat - część 1 >>

monety bulionowe
złoto lokacyjne
monety prezentowe
złote numizmaty