UPADEK DOLARA

Jeżeli ustawimy to na osi czasu, zobaczymy co jest gwoździem do trumny standardu dolara. Zostało bardzo mało czasu. Jest to dowód mówiący o tym, że śmierć dolara zbliża się wielkimi krokami. Oto te czynniki ustawione chronologicznie.

Pierwszym gwoździem jest Nixon - zerwał pakt Bretton Woods, który opierał dolara na złocie, a większość światowych walut na dolarze. Następny gwóźdź to Iran - sprzedaje ropę w Euro. Potem kryzys w 2008 roku i 1.25 tryliona dolarów wrzuconych do obiegu USA. Spowodowało to obawę przed inflacją i rajd na sprzedawców złota i srebra. Następnie Iran kończy sprzedaż ropy w dolarach, wolą ją wymieniać za złoto (kupują w Turcji złoto za lokalną walutę i eksportują kruszec do siebie), robią to samo z Indiami.

Kolejne QE (już drugie), więcej dolarów w obiegu (około 600 miliardów). Libia również chce dawać ropę za złoto. Chiny i Rosja omijają i bojkotują dolar. Robią ze sobą handel bezpośredni, nie używając do tego dolara. Chiński prezydent mówi, że dolar jako rezerwa ludzkości to produkt przeszłości. Stan w USA Utah, rozpoznaje w złocie i srebrze przyszłość, Chiny i Iran bojkotują dolara - mają swoje umowy, tak jak Rosja i Chiny. Wenezuela upomina się o swoje złoto. Znowu Chiny rozpoczynają handel z Japonią, ignorując walutę amerykańską. Indie i Japonia omijają dolary, Rosja i Iran handlują bezpośrednio, Iran sprzedaje Indiom ropę za Rupie i towary, Chiny i Brazylia handlują bezpośrenio, Szwajcarzy domagają się swojego złota, kraje afrykańskie zakazują używania dolara (w Zambii pójdziesz za to do więzienia).

QE3 rozpoczęte - jeszcze większe rozpuszczenie dolara (85 miliarda USD co miesiąc), to więcej jak trylion rocznie! Proszę pamiętać, że w przypadku USA wystarczyło 200 lat, aby z zera dolarów - zrobiło się ich 825 miliardów. Iran wymienia energię za złoto. Singapur ostro niweluje podatki, Niemcy odzyskują 150 ton złota od nowojorskiego FED'u, powoduje to, że teraz Holendrzy chcą swoje złoto z powrotem, Austria również, Ekwador również dostaje część swojego złota od USA, Chiny zauważają brak surowców na rynku złota (zeszło niczym ciepłe bułeczki) i uwaga, teraz już strzał w kolano - FED zwiększa swoją rezerwę do drukowania.

Dolar i złoto >>

monety bulionowe
złoto lokacyjne
monety prezentowe
złote numizmaty