RÓŻNICA POMIĘDZY WALUTĄ A PIENIĄDZEM

Pieniądz musi być przechowalnią wartości, aby zachować swoją siłę nabywczą przez bardzo długi okres czasu. Waluta to po prostu narzędzie rządowe, służące do manipulowania społeczeństwem, poprzez wysysanie z niego siły nabywczej. Więc zamiast przechowywać tę wartość - pozwalają, aby wyciekała.

Porównajmy to teraz do złota i srebra używanego przez Egipcjan 5000 lat temu. Wtedy to również nie było 100%, gdyż metale te nie miały jednakowej wagi, kształtu i czystości. Lecz Egipcjanie byli w o wiele lepszej sytuacji, niż my obecnie. Złoto powstaje w momencie wybuchu gwiazdy (Supernova) i zostaje w naturze na wieczność.

Starożytni Egipcjanie byli o wiele mądrzejsi od dzisiejszych społeczeństw i to widać prawie w każdym aspekcie. Piramidy pomimo 50 wieków nadal stoją, ich pieniądze (złoto i srebro) dalej są używane. Nieważne, czy owe kruszce były stapiane, rafinowane, znajdowały się w sztabkach lub monetach, czy biżuterii. Są one z nami do dziś, nadal mając siłę nabywczą.

Złota i srebra nie da się wydrukować lub wygenerować. Obecnie nic nie może z nimi konkurować w dziedzinie zachowywania wartości. Obecne rządy nie lubią złota, gdyż w momencie jego zakupu czują się tak jakbyś dawał im w policzek. Zamieniasz ich gotówkę na prawdziwe pieniądze, dlatego robią wszystko co w ich mocy, aby złoto było kojarzone z aktywem, a nie pieniądzem.

Złoto w notowaniach giełdowych wyprzedza Dow Jones (jeden z najważniejszych indeksów akcji spółek) od 7 lat, co roku, a mimo wszystko jest uważane za inwestycyjne aktywo. Dlaczego? Być może z obawy, że złoto już za moment wywróci obecny system monetarny do góry nogami. Zablokuje możliwość rządu do wydawania ponad ich możliwości, a przecież złota i srebra nie dodrukują...

Inflacja >>

monety bulionowe
złoto lokacyjne
monety prezentowe
złote numizmaty