SKUTKI LUZOWANIA

Podczas luzowania ilościowego dolarów i innych walut, globalne ceny żywności skoczyły o 60%. Spowodowało to katastrofę humanitarną dla około 2 miliardów ludzi żyjących za mniej niż dwa dolary dziennie. Ci ludzie już na początku luzowania byli głodni. Teraz zrobili się już prawie konający, co było powodem obalenia rządów w Afryce Północnej czy na Bliskim Wschodzie.

Luzowanie Ilościowe 2 było iskrą, która wszczeła Arabską Wiosnę. Kiedy tworzysz pieniądze z niczego zaczynasz równocześnie tworzyć inflację. Zależnością jest - gdzie ta inflacja się skieruje? Reżim Murbaraka upadł tylko i wyłącznie przez niebagatelny wzrost cen żywności, a to spowodowała inflacja dolara.

Inflacja zawsze najmocniej dotyka najuboższych, bo to oni pierwsi zaczynają głodować. Dlatego dziś jakiekolwiek wykresy ekonomiczne powodują ogromny niepokój - największa inflacja na świecie jest już dla większości nieunikniona. Teraz pytanie co z Tobą?

Według prognoz analityków wystarczy, że ceny żywności wzrosną o 40%. Wtedy najubożsi zaczynają przygotowywać widły i race dymne według historycznego, niepodważalnego i sprawdzonego wiele razy wzoru zaczyna się rewolucja. Jest to logiczne, bo człowiek, który ma do wyboru umrzeć z głodu, albo wyciąć w pień swoich polityków zazwyczaj wybiera drugą opcję.

Już nie wspomijając o tym jak mocno inflacja krzywdzi te najbardziej przedsiębiorcze osoby w społeczeństwie. Czyli innymi słowy - ludzie którzy produkują więcej, niż konsumują i chcą zaoszczędzić na tej różnicy. Przez to dostają po głowach, jeżeli ich oszczędzane środki są lokowane w waluty.

Bo waluta już sama w sobie jest bezwartościowa - przecież to tylko kawałek papieru! Ci ludzie również chętnie przyłączą się do odcinania głów politykom, jeżeli tylko zauważą, że te ich 50 tysięcy złotych, które zaoszczędzili na emeryturę są wymienialne na bułkę i dwa piwa.

Twoje bogactwo >>

monety bulionowe
złoto lokacyjne
monety prezentowe
złote numizmaty