ZMIANA SYSTEMU MONETARNEGO

Po około 30-40 latach świat ma już 5000 letnią tendencję do zmiany systemu monetarnego. Wygląda to w ten sposób, że od czasu powstania systemu do jego upadku, banki i rząd lubią rąbać swoich obywateli coraz bardziej w miarę upływu czasu. Te nowe systemy, niestety są tworzone, przez tych samych idiotów, którzy zrobili ten system niewypałem. Maczają w tym palce wielkie banki komercyjne, banki centralne i rządy, które na to wszystko pozwalają. Za każdym razem ich nowe systemy mają za zadanie ograbić populację w jak najsubtelniejszy sposób, aby nie skończyć pod gilotynami.

Takie systemy transportują bogactwo od populacji do banków i rządów, przybierając coraz więcej na prędkości i bezczelności. I ten system, w ktorym żyjemy obecnie rozsypie się tak jak poprzednie, jednakże tym razem jest pewna różnica. Istnieje internet, każdy kto jest do niego podłączony ma dostęp do darmowej edukacji, która jest w stanie wyciągnąć go z tego polityczno-finansowego bagna. Miejmy nadzieję, że teraz przy zmianach wrócimy do złota. Nie do standardu złota, bo on też się rozpadnie.

W przypadku standardu złota, powinna być pewna ilość złota w skarbcu i adekwatna do niej ilość waluty w proporcjach 1:1. Ale oni zawsze zaczną drukować więcej waluty, gdyż tylko oni wiedzą ile złota jest w ich skarbcu. Jeżeli powrócimy do standardu złota, sytuacja będzie taka sama jak dziś, tylko że 30-40 lat później. Jeżeli zaczniemy używać złota i srebra, jeżeli zwykli obywatele państw doedukują się w tym aspekcie zanim dojdzie do zmiany systemu, wtedy rządy nie będą mogły nas ponownie skroić. Ograniczy to wtedy ich możliwość transportowania bogactwa od populacji do kieszeni polityków i właścicieli banków.

Współczesny złoty pieniądz >>

monety bulionowe
złoto lokacyjne
monety prezentowe
złote numizmaty